Hogy miért épp Kossuth?
Két oka is van annak.
1.
Pécs főutcája, aminek 35-ös száma alatt vendéglőnk is hamarosan megnyit, története során 21 néven futott. (Vagyis inkább sétált, hiszen szerencsére sétálóutca ma is.)
Az utca 1930 és 1991 között részben, majd egészben a Kossuth nevet viselte, amely időszak meghatározó a város mai étkezési kultúráját tekintve. Nem a korszak katonai parancsai, vagy propaganda szlogenjei, hanem a családok vasárnapi asztalán található tányérok tartalma miatt.
Ez az az időszak, amikor MÉG jelen volt a Kárpát-medence és a Monarchia hagyományos étkezési kultúrája, ételei és szokásai, ugyanakkor MÁR éreztette hatását a modernitás, annak minden előnyével és hátrányával.
2.
Ha Kossuth Lajost levesszük a történelemkönyvek lapjairól, egy fantasztikusan érdekes és összetett személyiséget találunk: gyökereire és kultúrájára büszke, ugyanakkor végtelen szabadságvággyal megáldott, örökké a minőséget és a fejlődést kereső embert.
Valami ilyesmi a célunk nekünk is: a közös kulturális alapcsomagunkban meglévő kedvenc ételeinket (kelet-európai komfort food) fogjuk elkészíteni a lehető legjobban. Nincs újragondolás, nincs feszengés és hókuszpókusz, van viszont megrögzött eltökéltség a jóra és valami bizarr vágy arra, hogy néhány lesajnált ételt visszategyünk a felső polcra azáltal, hogy elkészítjük baromi jól.
Kossuth Kisvendéglő - semmi csoda: ebéd és vacsora